Uzun Dönem Araç Kiralama Nedir?

Uzun Dönem Araç Kiralama Nedir?


UZUN DÖNEM ARAÇ KİRALAMA NEDİR?


Kısa süreli araç kiralama hizmetinin yanı sıra yıllık veya aylık araç kiralama veya daha uzun süreli araç kiralama seçenleri de mevcuttur. Uzun vadeli araç kiralama hizmeti özellikle şirketlerin ihtiyaçlarına yönelik etkili çözümler sağlar.

En büyük avantajı, aracı daha uzun süreliğine kiralarsanız, kiralama şirketleri kiralama fiyatında güzel bir indirim yapma eğilimindedir. Genellikle ilericidir, bu nedenle sözleşme süresi ne kadar uzun olursa, o kadar fazla tasarruf edersiniz. İndirim oranı, araç kiralama şirketinden araç kiralama şirketine göre değişir ve kilometre sınırına bağlıdır. Aylık araç kiralama ile aracınızı bir aydan birkaç aya kadar uzatabilir, ihtiyaçlarınıza göre sözleşmeyi yenileyebilirsiniz.

Aracınızı vaktinden önce iade etmek istiyorsanız, sözleşmedeki minimum kiralama gün sayısı geçtiği sürece, bu da sorun değildir!

Araç Kiralama Fotoğrafı

Çoğu durumda, bir aylığına araba kiralamak, kendi arabanıza sahip olmaktan daha ucuzdur. Araç sahibiolmaktan daha ucuz olmasının yanı sıra kısa süreli araç kiralamaktan daha ucuza gelebilir. Aylık kiralama yapan kiralama şirketleri, istediğiniz zaman aracı iade etmenizi sağlar. Arabaya daha uzun süre ihtiyacınız varsa, bu da sorun değil: kiralama süresi gerektiği kadar uzatılabilir.

Yıllık veya aylık araç kiralama, kendi adına araç sahibi olma ihtiyacı hissetmeyenler içindir. İşbirlikçi ekonominin, sağlık ve güvenlik nedenlerinin ve deneyim ve hatta mal paylaşımına yönelik hizmetlerin yükselişiyle birlikte, bu önümüzdeki yıllarda yakından takip edilmesi gereken bir trend. Her zaman yeni bir arabaya sahip olmayı ve onu sık sık değiştirmeyi seviyorsanız (örneğin her yıl), bu hizmet de sizin için çok iyi çalışabilir! Bunun nedeni, arabanın masraflarının ve amortismanının genellikle aylık kiradan çok daha yüksek olmasıdır.

Ve dahası da var: Satın almak yerine kiralamak, genellikle gizli kalan bir avantaja sahiptir. Bir araba satın almak, bir süre sonra satmaya karar verseniz bile paranızın bir süre hareketsiz kalması anlamına gelir. Kiraladığınızda, satın almak için harcadığınız para yatırıma devam edebilir. Matematiği yapmaya ve yatırımlarınızı ve finansal durumunuzu gözden geçirmeye değer.