Geniş Aileler Araç Kiralarken Nelere Dikkat Etmeli?

Geniş Aileler Araç Kiralarken Nelere Dikkat Etmeli?

GENİŞ AİLELER ARAÇ KİRALARKEN NELERE DİKKAT ETMELİ?


Aile aracı denildiği zaman ilk aklımıza gelenin bagajı büyük olan modeller olduğunu biliyoruz. Çünkü aileler gerek ulaşımda gerekse tatillerinde bu tur araçları kullanmanın kendilerinde daha büyük avantaj yarattığını düşünüyorlar. Bagajın büyük olması sayesinde yolculuk sırasında yer problemi yaşanmıyor. Bu araçlar ise her markada genellikle mevcut. Bunun için Rent a Car şirketinden talep ettiğiniz aracın markasını belirtmeniz yeterli olacaktır. 


Fiat Doblo - Geniş aileler için araç.

Otomobil her evin ve işyerinin en önemli ihtiyaçlarından birisi olmuştur. Özellikle evlerde bir zaman lüks olan bir ihtiyaç olarak görülürken bugün neredeye otomobili olmayan ev kalmamış durumda. Otomobiller evlere girmeye başladıkça bu alanda yenilikler ve farklı çözümlerde birbirini tamamlıyor. Örneğin birçok firma artık uzun dönem araç kiralama sayesinde araç almaktan ziyade kiralama yöntemini tercih ediyorlar. Bu yöntemin tercih edilmesinin nedeni ise aile ekonomisine daha büyük katkı sağlıyor olması geliyor. Çünkü kiraladığınız aracın yakıt dışında hiçbir masrafı sizi ilgilendirmiyor. Vergisini ödemiyorsunuz, sigortalarını yaptırmıyorsunuz, lastiklerini değiştirmiyor, bakımlarını yaptırmıyorsunuz. Sadece aylık ödeme miktarını biliyorsunuz ve bu da sizin için planlı bir süreç oluyor.


Kalabalık aileler için tatile çıkmak çoğu zaman bir eğlenceden çok yorucu ve bıktırıcı bir iş haline gelebilmektedir. Sayısı 7 ve daha fazla olan aile üyelerini bir arada gezdirmek ve bir yerden başka bir yere taşımak çoğu zaman mümkün olmayabilmektedir. Ancak 7 kişilik araç kiralama hizmetlerinin yaygınlaşmaya başlamasıyla insanlar aile fertlerinin sayısına aldırış etmeden kolaylıkla tatil yapabilmekte ve gezintiye çıkabilmektedir. 6 kişilik araç kiralamadan 9 kişilik araç kiralamaya kadar değişen boyut ve özelliklerde pek çok araç modelini bulabileceğiniz araç kiralama firmaları, bu hizmetleri sayesinde size adeta mutlu bir tatilin kapılarını açmaktadır.


 Kalabalık aileler ve gruplar için bir başka alternatif de 8 kişilik araç kiralama hizmetlerinden yararlanmak olabilir. Ancak 7-10 kişi arasında değişen yolcu kapasitesine sahip araçları kullanmak için dikkat edilmesi gereken pek çok nokta vardır. Bu nedenle 7-10 kişilik araç kiralama hizmetinden faydalanmadan önce aşağıdaki hususlara dikkat etmeniz güvenliğiniz açısından fayda sağlayacaktır.


 

2 yorum

 1. Araç boyutuna göre fiyat değişiyor mu?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba,

   Evet araç segmentlerine göre fiyat değişiyor ancak geniş araçlar lüks sınıfa girmediği sürece ekonomik model sedanlarla aynı fiyat bandında.

   Sil